Fáze projektu

Srp 28, 2023 | o projektu

Fáze projektu

Projekt Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky sestává každoročně z několika na sebe navazujících částí, do kterých se můžete zapojit!

  • Regionální semináře (8 pro účastníky z České republiky; říjen až prosinec 2023)

Jednodenní regionální semináře pro účastníky z České republiky jsou určené středoškolákům ze všech typů škol. Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou částí – zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu a workshopu k volbám do Evropského parlamentu. Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na vícedenní modelové zasedání institucí EU. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů v České republice zúčastní!

  • Modelové zasedání institucí EU (Horka nad Moravou, únor 2024)

Vyvrcholení celého projektu – třídenní modelové zasedání institucí EU za účasti významných hostů, které proběhne v únoru roku 2024. Modelové zasedání Rady EU a Evropského parlamentu proběhne za účasti významných hostů z řad politiků a odborníků. Jednání institucí EU bude připraveno tak, aby co nejvíce odpovídalo realitě a studenti se tak hravou formou seznámili s rozhodováním na evropské úrovni. Na modelové zasedání institucí EU postoupí automaticky nejúspěšnější účastníci z regionálních seminářů. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů v České republice zúčastní! Účastníci budou vybíráni na základě eseje, který napíší na zadané téma.