Modelové zasedání institucí

Na modelové zasedání institucí EU postoupí automaticky nejúspěšnější účastníci z regionálních seminářů. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů v České republice zúčastní! Přihlašování bude spuštěno po dobu 7 dní pro účastníky z každého regionálního semináře.

Modelové zasedání institucí EU se uskuteční na začátku února 2024 u Olomouce. Třídenní simulované jednání Rady EU a Evropského parlamentu proběhne za účasti vybraných politiků a odborníků, se kterými budou účastníci diskutovat o aktuálních tématech. Jednání institucí EU bude připraveno tak, aby co nejvíce odpovídalo realitě a účastníci se tak hravou formou seznámili s rozhodováním na evropské úrovni.

 

Projektové noviny – Evropský reportér:

Model 2024 (9. – 11. 2. 2024)

Model 2023 (26. – 29. 1.2023)

 Na modelové zasedání institucí EU postoupí automaticky nejúspěšnější účastníci z regionálních seminářů. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů v České republice zúčastní! Účastníci budou vybíráni na základě argumentační eseje.

Zadání eseje: bude doplněno pro ročník 2023/24.
 

Pokyny k přihlašování a zpracování esej obdrží účastníci po regionálním semináři do mailu!